Silikon Conta

Yaklaşık 250°C sıcaklıklara kadar dayanabilir ve de ortam alev almadığı sürece kısa bir sürede 400°C sıcaklığını dahi kaldırabilir. Silikonun yapışmaz olan özelliği ile yüzeyine diğer bir takım malzemelerin yapışması da zordur. Silikonun farklı yapısı sebebi ile kauçuğun yetmediği ya da kullanılamadığı yerlerde sıklık ile kullanılmaktadır.

 

Silikon contalar birçok teknik yerlerde kullanılır. Silikon contalar metal yüzeylerde, seramikte, cam yüzeylerde, boyalı ya da boyasız yüzeylerde hatta tıp ve de gıda sektöründe dahi kullanılama uygun olan bir üründür. Her türlü yalıtım ya da contalama işleminde silikon conta çeşitleri rahatlık ile tercih edilebilir. Su sızdırmazlık ve de suya karşı çok dayanıklı olması nedenleri ile silikon conta su geçen borularda, çeşmelerde ya da giderlerde kullanılır.

 

Silikon Conta Kullanım Alanları

 

Ayrıca otomobil sektöründe silikon conta kullanılır. Sıvıları sızdırmaması nedeni ile de silikon contalar otomobillerde yağın sızmasını engellemek amacı ile yaygın şekilde kullanılmaktadır. Silikon malzemeler ister acemi olun ister profesyonel olun çok iyi bir sızdırmazlık ve de dolgu malzemesi olarak tercih edebileceğiniz ender bir ürün olacaktır. Esneme özelliğin yüksek olan elastisitesini devamlı koruyabilen silikonlar birçok alanda rahatça kullanılmaktadır. Nem sayesinde de sertleşerek mükemmel olan bir yapışma sağlar. Firmamız uzman kadrosu ile silikon conta imalatı yapılmakta olup, hizmetinize sunulmuştur.

 

Özellikle silikon conta imalatı ürünleri pek çok alanda kullanılmaktadır. Silikon maddesi denince aklımıza evde kullanılabilen ve yapıştırıcı özelliği olan madde gelir, oysaki silikon her türlü amaçta kullanılmaktadır. Üretim tesislerinde ya da fabrikalarda kullanılmaktadır. Silikon elementinin en temel amacı maddeyi dışsal bir takım etkenlerden korumaktır. Bu anlamda silikon conta imalatı işlemlerinde firmamız öncü bir kuruluş olup bu ürünü en uygun ve kampanyalı fiyatlar ile sitede satışa sunmuştur.

 

 

Silikon Şerit Silikon Şerit İmalatı Silikon Şerit Çeşitleri
Silikon Şerit Silikon Şerit İmalatı Silikon Şerit Çeşitleri
Silikon Conta Silikon Conta Çeşitleri Silikon Conta İmalatı
Silikon Conta Silikon Conta Çeşitleri Silikon Conta İmalatı
Silikon Ürünler Silikon Ürünler İmalatı Silikon Ürün Çeşitleri
Silikon Ürünler Silikon Ürünler İmalatı Silikon Ürün Çeşitleri
Tıkla Ara