Silikon Nargile Hortumu

Silikon ürünün -60 °C ile 200 °C sıcaklıklar arasında kullanılan bir ürün olması sebebi ile yüksek dayanıklılıklar sağlar. Bu sayede günlük hayatın her alanında silikon ürünlerin kullanımı yaygınlaşmıştır. Bazı durumlarda aralıklı olarak 250 °C kadar da dayanıklı olabilmektedir. Bu yüksek ısıl direnci onun silikon nargile hortumu imalatı için kullanımını da tetiklemiş ve firma olarak bu ürünün imalat ve satış işlemlerini üstlenmiş olmaktayız.

 

Başlıca silikon kullanım alanı olarak nargile için kullanımında herhangi bir sakınca görülmemiş olup uzmanlar tarafından da denetlenmiş olan bir üründür. Esneklik özelliği, hava direnci ya da ozon dayanımı oldukça yüksek olan bir ürün olarak piyasalarda yerini almıştır. Yakıtlarda, EP katkılı olan yağlarda ve yüksek mekanik özellikler gerektiren bazı uygulamalarda silikon ürünler pek önerilmez fakat geri kalan birçok alanda silikon kullanımı uygun olmaktadır.

 

Silikon Nargile Hortumu Çeşitleri ve Özellikleri

 

Silikon maddesi II. Dünya Savaşı sırasında, askeri bir takım uygulamalarda istenen yüksek ısı dayanımı ihtiyaçlarını karşılamak için ticari amaçlar ile geliştirilmiştir. Daha sonra ki yıllarda ise silikonlar üzerine çalışmalar devam etmiş ve bu malzemenin gerilme mukavemeti, esneme, sarkma ve direnç özelliklerinin silikon nargile hortumu imalatı için de uygun bir madde olduğu görülmüştür.

 

Özellikle geliştirilen geniş sıcaklık aralıklarına dayanımı ve de buna bağlı olarak fiziksel bir takım esneklik gibi özellikleri, silikonları sentetik olan polimerlere göre daha üstün kılmış ve bu iş için kullanımı bu sayede yaygınlaşmıştır.

Bu silikon nargile hortumu imalatı ürünleri inorganik silikadan yani kumdan türetilmiştir. Silikonun belkemiği olan bu kumun oksijen atomları ile işlemler görmesi sonucu ürün elde edilmiştir. Bunun için birinci kalite olan solvent içermeyen silikonlar kullanmak gerekir. Ayrıca uygulamalar yapıldığında gıda ile temas ettirilmeden en az 3 gün boyunca beklemesi gerekmektedir.

 

Tıkla Ara