Silikon Tambur Profili

Silikon maddelerin kullanım alanları çok fazladır. Sağlık sektöründen, inşaat sektörüne kadar her sektörde kullanılan silikon maddelerin kullanılmadığı yer neredeyse yoktur. Silikon maddelerin kullanım amaçlarına uygun oldukça çeşitli ürün üretmekteyiz. Piyasaya bakıldığın da silikon maddeden yapılan ürünlerin satış miktarları diğer ürünlere göre oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Firmamız olarak silikon tambur profili imalatı yapmaktayız.

 

           Silikon tambur profili imalatı yapılırken önemli nokta silikonların ısıya dayanıklı olmasıdır. Bu özelliklerinin sayesinde ise neredeyse sanayinin bütün alanlarında kullanılmaktadır. Kimyasal dayanıklılığa da sahip olan silikonların tercih edilme sebeplerinden bir diğeri ise elektrik yalıtkanlıklarının bulunmasıdır.

Bu yalıtkanlığının sayesinde ise insan hayatı açısından bir tehdit unsuru olmamaktadır. Silikonlardan imal ettiğimiz silikon tambur profilleri incelendiğinde satış grafiğinin çok yüksek olduğu görülmektedir. Müşterilerimizin de taleplerine dikkat ederek çeşitli renk ve ebatlarda silikon tambur profili imalatı yapmaktayız.

 

 Silikon Tambur Profilleri Özellikleri ve Çeşitleri

 

Silikon başka elementlere göre insan sağlığı için en zararsız olan maddedir. Ayrıca silikon maddelerin elektrik yalıtkanlığı da bulunmaktadır. Bu özelliklerinin de sayesinde sanayinin neredeyse her alanında kullanılan bir maddedir.

İnsan sağlığı açısından zararları olmamasından dolayı sağlık sektöründe bile kullanılmakta ve tüketicileri tarafından da her çeşit silikon ürünler tercih edilebilmektedir. Silikonlar her türlü izolasyon amaçlı ve yapıştırma dolgu olarak kaymayı engelleyici özelliğe sahiptir. Silikon tambur profilleri, evlerde ki lavabo banyo gibi yerlerde su geçirmemesi amacıyla birçok tür de kullanmaktayız.

 

Banyolar pencereler hortum boru ve contalar elektrik/elektronik ısıya karşı dayanıklı olan malzemeler vb. birçok farklı alanda silikon koruyucu ve izole edici madde olarak kullanmaktayız. Piyasada ise kullanım amaçlarına göre her türlü ihtiyaca karşılık çok yaygın bir yelpazede silikon maddeler bulunmaktadır.

Silikonları sanayide ve evlerde yaygın olarak kullanmaktayız. Beyaz silikonları, mermer fayans, lavabo fayans vs. etrafında şeffaf silikonlar ise genelde cam çevresinde yaygın olarak kullanmaktayız.

 

Tıkla Ara