Silikon Levha Nedir ?

Silikon maddesi çok yüksek ısılara dayanan ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunan bir malzemedir. Günümüz teknolojisiyle birleşerek fazlasıyla talep görmektedir. Silikon görevinin başlıca görevi yalıtımdır. Bu yüzden bizler Önder Silikon firması olarak alanımızda oldukça iddialıyız. Kaliteli ürünler üreterek müşterilerimize daima doğru hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Silikon firması olarak silikon kullanımları yer ve konuma göre birçok çeşitleri bulunmaktadır. Silikon levha da bu çeşitlerden birisidir.

silikon-levha

Peki, silikon levha nedir? Öncelikle bundan biraz bahsedelim. Silikon levha, ısının oldukça yüksek olduğu zamanlarda kullanılan plastik tarzı bir üründür. Ürünün özelliğine baktığımızda ağırlığı hemen hemen 1,3gr kadar sertlik değeri ise 55-65 shore aralıklarındadır. Ürünlerimizi boyut, ağırlık gibi özellikleri standart olarak üretilmektedir. Ancak kullanıcı müşterilerimizin bunlar dışında istediği boy ve özellikte de silikon levha üretmekteyiz.

Silikon Levha Kullanım Alanları Neresidir?

Genel olarak silikon levha imalatı Türkiye’de üretilmemektedir. Malzemeyi ancak ithal olarak temin etmekteyiz. Bu malzemelerin geldiği ülkeye göre ürünlerin nitelikleri epeyce değişmektedir.

Silikon levhalarımızın genel kullanım alanları;

  • Havası sıcak olan konumlar
  • Yüksek sıcaklıkta ki sıvılar
  • Sıcak olan bitkisel yağlar
  • Ambalaj paketleme makinelerinde
  • Seligraf gibi yüksek ısı olan aydınlatmalarda
  • Elektrik
  • İlaç
  • Gıda
  • Isı sanayisi gibi alanlarda kullanımı oldukça yaygındır.

 

Özellikle gıda alanında insan sağlığına kesinlikle zarar vermemektedir. Kokusuz bir özelliğe sahiptir. Ürünlerimiz ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde talep edilmektedir. Silikon levha ürünlerimizin diğer malzemeler gibi ham maddesi de silikondur. Silikon ürünlerde en az cam kadar sağlıklı bir üründür. Önder Silikon malzemesi olarak çoğu ürün için silis kumu kullanılmaktadır

Silikon Levha

Silikon ürünlerimizin bu kadar talep edilmesinde ki en büyük amacı ürünlerimizin kaliteli olması ve daimi müşteri memnuniyetimizdir. Silikon levha imalatı olan ürünlerimizde neredeyse 250 dereceye kadar sıcaklık koşulu olması halinde hiçbir şekilde bozulma göstermeyerek güncel formunu uzunca bir süre korumaktadır.

Yapışmaması ve sağlam olması ile 1 numaralı ürünlerimiz arasındadır. Bizler de Önder Silikon firması olarak ürünlerimize güvenimiz tam olarak sizlere sunmaktayız. Bu başarımızı da sizler sayesinde daha ileri taşımak için buradayız.

Tıkla Ara