Silikon Şerit

Farkında olarak ya da olmayarak günümüzde birçok alanda kullanılan ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmamızı gerektiren Silikon Şerit hidrolik sıvı ve su geçirgenliğinin aza indirgenmiş hali olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ev ya da işyeri gibi yaşam alanlarında, insanlara ve tüm canlılara zarar vermeyen yoğun yapışkan maddelerden oluşmaktadır. Ev içinde duşa kabin ve küvet etrafındaki su sızmalarının önlenmesi, klozet çevresi, aynalar, vitrin, cam kapı aralıkları ve bazı özel dekoratif süs eşyalarının esnek yapışma özelliklerine sahip olması durumlarında kullanılır. Kullanımı uzun yıllar sorun yaratmazken temizlik esnasında kullanılan yoğun sökücü kimyasallar silikonun özelliğinin bozulmasına sebep olmakta ve yenilenmesi gerektiğini göstermektedir. Yenilenecek yüzey tamamen eski silikon şeridin temizlenmesini gerektirdiğinden kazınarak veya düzenli kopartılarak tekrarı uygulanabilir.

 

Su depolarının yapıştırılmasında da güvenli bir şekilde kullanılabilir özelliği, sağlık açısından da sorun teşkil etmeyeceğinin göstergesidir. Yaz ve kış şartlarında kabarma veya erime gibi özelliklere karşı korunaklı sağlam ve esnek malzemelerden oluşmuştur. Herhangi bir sebeple görünür yüzeylerdeki silikon şerit üzerine bulaşan malzeme kolay silinebilir veya yıkanabilir özellik taşımaktadır.

Tıkla Ara